środa, 26 lutego 2014

"Like a flower loves the spring"

Cześć!

Skoro nie było nas aż tak długo- dzisiaj nadrabiamy podwójnie. Tym razem również wyzwaniowo, ale w nieco innej tonacji. Jakiś czas temu,  mając wolniejszą chwilę szukałam inspiracji do nowej bransoletki. Zajrzałam do Kreatywnego Kufra i znalazłam piękne zdjęcie. Wyzwanie brzmiało "Foto inspiracja". Pomyślałam- spróbuję. I- zaczęło się kombinowanie- najpierw rozplanowanie- szerokość, kolory, dobieranie koralików i wreszcie- tajemnica robienia płatków. Wymyśliłam, że tym razem w peyotestitch wplotę elementy, które będą wypukłe. Pomyślałam, że takie kwiatki wyglądałyby ciekawiej, niż te "wdrukowane" we wzór. I tutaj- zabawa w robienie płatków (najpierw wyszukanie słynnego Śnieżnika, później poszukiwania tego jedynego, który pasowałby kolorem- a odmian kolorystycznych tego kwiatka trochę jest).. Po paru próbach wyszły w końcu satysfakcjonujące. Zostało już tylko złożyć wszystko w całość i pokazać pracę :)

zdjęcie- inspiracja

I praca:

Do jej wykonania użyłam koralików TOHO 15/o w kolorach od IC Rosaline/Opeque purple lined, przez SL Lt Grape, IC Luster Crystal/ Capri blue lined, Crystal/ Strawbery, SL Cobalt, po SL Frosted Crystal i Crystal. Trochę było zabawy z kolorami- żeby efekt oddał piękno i tajemniczość zdjęcia :) Ale czego się nie robi, jak pomysł nie daje spokoju :)...

"Somewhere over the rainbow, skies are blue,
And the dreams that you dare to dream,
Really do come true" 

Ciao!
KQ

9 komentarzy:

 1. Śliczna, piękne kolory, a kwiatki wołają o wiosnę :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Za oknem już prawie wiosennie, więc trzeba ją jakoś przywołać;) Dzięki;)

   Usuń
 2. Nie no, jestem zachwycona, szczególnie tymi kwiatkami! Nastychmiast obserwuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki! :) Trochę było z nimi zabawy, ale czego się nie robi dla efektu "wizji twórczej" :)) Bardzo nam miło! Zapraszamy! :)

   Usuń
 3. Piękna bransoletka, kwiatki wyszły delikatne i wiosenne. Gratuluję wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za poświęcony czas i każdy zostawiony komentarz :) Cieszymy się i bardzo nam miło że jesteście z nami :)